Prawidłowe zarządzanie wodą pozwoli na maksymalne wydłużenie żywotności każdego modelu jacuzzi MSpa. Systematyczna kontrola jakości wody oraz działania mające na celu zabezpieczanie przed pojawianiem się bakterii i wirusów to najważniejszy czynnik w utrzymaniu dobrej kondycji jacuzzi. O podstawowych sprawach związanych z zarządzaniem wodą wspomnieliśmy już w informacyjnym tekście, o tutaj > klik. W tym artykule postaramy się natomiast przybliżyć Wam szczegóły związane z używaniem chemii, aby cały proces przebiegał bezpiecznie i poprawnie.

Brom i chlor na pomoc w utrzymaniu nieskazitelnej czystości

Stosowanie środków chemicznych na bazie bromu pozwala na uzdatnienie wody bez potrzeby stosowania chloru. Są to z reguły środki łatwo rozpuszczalne, zabezpieczające wodę przed mętnym, zielonym kolorem. Najlepsza możliwa opcja dla osób, które nie chcą używać chloru w swoim jacuzzi SPA. Brom jest rekomendowany, jeśli chcemy zachować wysoką jakość wody. Na rynku istnieje wiele produktów, które mogą skutecznie zostać używane w MSpa – np. HTH spa – dostępny w wielu sklepach z chemią basenową. Firma HTH to jeden z pionierów w dziedzinie produkcji środków chemicznych do uzdatniania wody, wysoka jakość gwarantowana. Ważne, aby nie przekraczać zalecanej dawki produktu, ponieważ może wystąpić silny chemiczny odór oraz potencjalne uszkodzenie skóry. Użycie bromu jest rekomendowane głównie dla wanny SPA, która osiąga temperaturę powyżej 27 °C. Zachowuje swoje wartości dezynfekujące nawet przy wysokim pH. Brom, poza wartościami czysto dezynfekującymi ma zalety związane z wygodą użytkowania. Nie ma zapachu, nie gryzie w oczy i nie rozjaśnia skóry, czy włosów. Oczywiście odnosi się to do używania produktu zgodnie z zalecaną dawką.
Decydując się na chlorowy środek chemiczny, zyskamy praktycznie to samo, co przy pomocy środków bromowych. Wodę w jacuzzi MSpa wolną od bakterii, wirusów i w zdrowym kolorze. Takich produktów znajdziemy wiele, ale i tutaj firma HTH świetnie się sprawdzi, skutecznie oczyszczając wodę.


Chemia 1Chemia 2


Kluczowe zagadnienia przy stosowaniu chemii w jacuzzi

Zadbanie o wodę w MSpa nie jest problemematyczne, ale jeśli nie będziemy przestrzegać kilku ważnych aspektów, możemy sobie tylko zaszkodzić. Aby posługiwanie się chemikaliami na bazie chloru/bromu było bezpieczne, należy wystrzegać się MIESZANIA DWÓCH RODZAJÓW! Jeśli chcemy zmienić środek chemiczny np. z bromu na chlor, wcześniej należy wymienić wodę. Korzystanie z chemii oraz uzdatnianie wody jest proste, jeśli tylko przestrzegam zasad wymienionych w tym artykule, instrukcji obsługi danego modelu oraz zaleceń producenta danego środka chemicznego. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się ze specjalistą w zakresie chemii basenowej i postępować zgodnie z jego instrukcjami.